Wybór tkanin obiciowych – na co zwracać uwagę?

Tkaniny obiciowe to temat rzeka. Nie znając się na nim, możesz wybrać coś, co nie tylko szybko się zniszczy, ale przede wszystkim po pewnym czasie przestanie spełniać Twoje oczekiwania. Jeżeli chcesz tego uniknąć, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Dobry wybór = wiele decyzji

Zanim wybierzesz odpowiednią tkaninę obiciową, musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Tapicer bowiem nie odpowie za Ciebie na pytanie, w jaki sposób będziesz użytkował mebel, czy masz zwierzęta lub jaki wystrój panuje w pomieszczeniu, w którym tapicerowana rzecz będzie stała na co dzień. Mając te wytyczne jesteś w stanie dobrać idealny materiał obiciowy. Napomkniemy tylko, że możesz wybierać spośród wielu tkanin, w tym żakardów, pluszu, skaju, szenili czy alcantary.

Żakard – tkanina idealna do klasycznych wnętrz

Zadbałeś o to, aby Twoje wnętrza były eleganckie i utrzymane w klasycznym stylu? Jeżeli tak, tapicer z pewnością zaproponuje Ci żakard. Będzie to doskonały wybór, bowiem materiał ten charakteryzuje się nie tylko trwałością i wytrzymałością, ale przede wszystkim posiada wiele wzorów i kolorów, dzięki czemu z pewnością wybierzesz coś do swojego wnętrza. Dodatkowo doskonale przepuszcza powietrze, co sprawi, że siadając na meblu nie będziesz się pocił. Co więcej, żakard jest doskonały w utrzymaniu czystości.

Plusz również doskonale wpasuje się w klasyczne wnętrze

Jeżeli nie odpowiada Ci żakard, możesz pokusić się o wybranie pluszu. Szczególnie, jeżeli zależy Ci na tkaninie miękkiej i przyjemnej w dotyku, na której będziesz mógł wypoczywać. Ta tkanina doskonale sprawdzi się na kanapach i fotelach w salonie.

Wnętrze nowoczesne tylko z obiciem z alcantary

Alcantara to tkanina ceniona przez osoby, które zdecydowały się urządzić swoje mieszkanie w stylu nowoczesnym. Materiał ten jest niezwykle elegancki i przyjemny w dotyku. Na pewno ucieszy Cię fakt, że jest odporna na ścieranie i zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *