Najlepsze tkaniny do szycia dla początkujących

Nie takie szycie straszne, jak je malują – opanuj podstawy i ciesz się pięknymi ubraniami

Niejedna kobieta marzy o tym, aby samodzielnie tworzyć unikatowe kreacje, które nie tylko będą piękne, ale przede wszystkim unikatowe. Dziś chcemy poruszyć bardzo ważny temat, który spędza sen z powiek niejednej początkującej krawcowej. Mianowicie, chodzi o tkaniny, na których powinnaś uczyć się szyć. Niby temat oczywisty, a jednak nie wszystkie materiały będą dla Ciebie przyjazne na samym początku przygody z szyciem.

Tkaniny do szycia – nie porywaj się od razu z motyką na Słońce

Rozpoczynając przygodę z szyciem, nie bierz na siebie zbyt dużo. Na poważne projekty i horrendalnie drogie materiały jeszcze przyjdzie czas. Musisz dać sobie czas na naukę i błędy, dlatego staraj się wybierać tkaniny, które ze spokojnym sercem będziesz mogła wyrzucić, jeżeli coś pójdzie nie tak. Jeżeli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy na tkaniny do szycia, spróbuj na początek przerobić starą rzecz, która zalega Ci w szafie. Nie masz takich? Wybierz się zatem do second handu. Ten sklep z pewnością przypadnie Ci do gustu. Jest tam mnóstwo rzeczy używanych w dogodnych cenach.

Zastanów się nad projektem

Początkujące krawcowe często chciałyby już na początku drogi wykonywać projekty, o których nie śniło się nawet najlepszym projektantom. Niestety nie tędy droga. Zanim rozpoczniesz szycie sukni balowej czy sukni ślubnej, wybierz coś, co nie przysporzy Ci wielu problemów i nie zniechęci do dalszej pracy. Doskonałym wyborem może być zwykła ściereczka do naczyń, poszewka na poduszkę czy torba na zakupy, które uszyjesz ze zwykłej bawełny.

Jakie tkaniny wybierać?

Początki zawsze bywają trudne, dlatego, aby nie się nie zniechęcić, warto wybierać tkaniny grube i elastyczne, które nie będą nam ślizgały się podczas szycia. Doskonała będzie bawełna, która jest podatna na każdy ruch maszyny. Każdy sklep z tkaninami posiada materiały odpowiednie dla osób początkujących. Zapytaj sprzedawcę o takie. Powinien Ci doradzić. Zobacz więcej na twojastronainternetowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *