Materiały obiciowe odporne na pazurki kota – czy istnieje coś takiego?

Meble tapicerowane to marzenie niejednej osoby. Jak jednak połączyć posiadanie kota z tym eleganckim asortymentem? Czy na rynku istnieją tkaniny obiciowe, które sprostają pazurkom kota? Czy jednak będziesz musiał wybierać – Twój przyjaciel, a meble tapicerowane? Dziś odpowiadamy na to pytanie. Zostań z nami, a już za chwilę dowiesz się prawdy.

Materiały obiciowe nie dają się zwierzętom

Jeszcze do niedawna nie byłoby mowy o tym, aby w jednym pomieszczeniu znalazły się jednocześnie kot i meble tapicerowane. Biorąc pod uwagę fakt, że w polskich domach mieszka około 6 milionów kotów, producenci tapicerek meblowych poszli po rozum do głowy i rozpoczęli produkcję kotoodpornych tkanin, które idealnie prezentują się w pomieszczeniach, jednocześnie nie ulegając pazurkom kotów.

Nowoczesne tkaniny obiciowe poradzą sobie z instynktem kota

Każdy wie, że kot od wieków instynktownie ostrzy pazury. Nie da się tego uniknąć, zatem chcąc mieć piękne meble, należy wybrać materiały obiciowe, którym nie straszne będzie drapanie naszego pupila. Wiadomo bowiem, że zabroniona jest amputacja pazurów kota, bowiem czyniąc to, po prostu je okaleczamy. Jedyne, co możemy zrobić, to przycinać pazurki, co i tak nie gwarantuje nam, że tradycyjne tkaniny obiciowe wytrzymają atak kota.

Sklep internetowy – tutaj znajdziesz odpowiednie tkaniny

Szukasz tkaniny, która jest maksymalnie kotoodporna? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Zarówno producenci, jak i sklep internetowy zajmujący się sprzedażą mebli, powinien Ci zaoferować idealny produkt. Doskonałymi tkaninami, którym kot jest niestraszny są Alcantra lub Carabu HP. Są one nie tylko odporne na drapanie, ale przede wszystkim nie chłoną brudu, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu. Co ważne, możesz liczyć również na to, że Twoje meble będą miękkie i przyjemne w dotyku.

Maść kota ważna podczas wystroju

Dla wielu pomysł może okazać się absurdalnym, ale najlepiej jest dobierać kolor tapicerki pod kolor naszego zwierzaka. Nie jest to jednak głupie rozwiązanie, bowiem dzięki temu zabiegowi, możliwe będzie zamaskowanie wszechobecnej sierści pupila. Zobacz więcej na twojastronainternetowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *