Mata samogojąca i jej zastosowanie

Mata samogojąca to temat, który wielu z Was spędza sen z powiek. Jak działa, jaki rozmiar wybrać? Czym pociąć matę samogojącą? Pytań bez odpowiedzi jest wiele. Biorąc pod uwagę zainteresowanie tym tematem, poniżej zebraliśmy najistotniejsze informacje dotyczące tego produktu. Zachęcamy do lektury.

Czym jest mata mata samogojąca i czego można się po niej spodziewać?

Mata samogojąca jest podkładem krawieckim, który możecie zastosować na powierzchni, na której akurat pracujecie. Posiada aż pięć specjalnych warstw, które łącznie posiadają grubość 3 mm. Spodziewaliście się, że produkt nie będzie miał nic wspólnego z gojeniem się ran?

Hurtownia materiałów krawieckich – tutaj dowiesz się o zaletach maty

Jeżeli wybierzecie się do hurtowni, ekspert powinien opowiedzieć Wam o prezentowanym produkcie. Jeśli jednak nie macie na to czasu, zostańcie z nami, poniżej specyfikacja maty.
Jak wspomnieliśmy, mata samogojąca posiada pięć warstw. Pierwsza z nich – środkowa odpowiada za wytrzymałość produktu. Dzięki niej nie złamiecie go i nie przetniecie. Kolejne – pośrednie są odpowiedzialne za zasklepianie się powstałych nacięć. Po każdym przecięciu nie zobaczycie dziury, a jedynie linię cięcia. Warstwy zewnętrzne, dzięki swej miękkości, pozwalają zagłębić się ostrzu w materiale, dzięki czemu cięcie krawca jest pewniejsze. Są również antypoślizgowe, co sprawia, że matę utrzymujemy w jednej pozycji.

Jak długo posłuży nam mata?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Używając jej w domu lub w niewielkim zakładzie krawieckim, możecie spodziewać się, że posłuży Wam minimum dwa lata. Tyle deklaruje również każda hurtownia materiałów krawieckich. Jeśli natomiast będziecie używać ich w profesjonalnych, dużych zakładach, mata wytrzyma rok.

Którą matę wybrać – oto jest pytanie

Wielkość maty zależy od ilości miejsca, jaką posiadacie do pracy. Nie będziemy ukrywać, że im mata większa, tym lepiej, jednak nie zawsze będziecie mieli możliwość umieszczenia produktu o wielkości 100x200cm. W domach najpewniej sprawdzi się mata samogojąca o wielkości arkusza papieru A1, czyli o wymiarach 90x60cm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *