Maszyna do szycia nie gryzie – pierwsze kroki w nawlekaniu

Kupiłaś właśnie maszynę do szycia i kompletnie nie wiesz od czego zacząć? Dziś chcemy przedstawić Ci kolejne kroki, które pozwolą uruchomić wspomniane monstrum. Mamy nadzieję, że zawarte w tym artykule informacje, pomogą Ci zaprzyjaźnić się z tym sprzętem.

Przeczytaj instrukcję obsługi – to podstawa udanej współpracy

Wielu twierdzi, że instrukcja obsługi nie jest do niczego potrzebna. Gwarantujemy Ci, że takie osoby są w ogromnym błędzie. Musisz zapoznać się ze szczegółami. Maszyna, maszynie nierówna. Weź do ręki instrukcję obsługi i zacznij czytać. Z niej dowiesz się, jak prawidłowo nawlec nitkę, czy podłożyć materiał. Być może wyda Ci się to absurdalne, ale z instrukcją obsługi naprawdę będzie łatwiej, szczególnie, jeśli maszynę do szycia kupiłaś pierwszy raz.

Nawlekamy nitkę na szpulkę

Wydaje Ci się, że nawlekanie nitki to nic trudnego? Być może na tradycyjną igłę tak. Jeśli jednak chcesz nawlec igłę w maszynie do szycia, możesz się niestety nieźle nagimanstykować.

Chcąc nawlec igłę w maszynie, musisz w pierwszej kolejności wziąć dużą szpulkę nici i nawinąć je na plastikową, mniejszą, którą masz dostępną przy maszynie. Nitka musi iść równomiernie. W kolejnym kroku umieść tę szpulkę pod stopką maszyny. Sprawdź w instrukcji, którą stroną musisz ją włożyć. Serio, to ma znacznie.

Nitka górna – na nią przyszła kolej

Zanim zabierzesz się za nawlekanie górnej nitki, sprawdź w instrukcji, gdzie znajdują się wszystkie punkty do nawleczenia. Właśnie ta nitka musi przez nie przejść. Zwróć szczególną uwagę na szarpak. Jest to niezwykle ważna część, którą wyraźnie wskazuje każda instrukcja obsługi.

Teraz dolna nitka

Myślałaś, że po wrzuceniu małej szpulki w odpowiednie miejsce, proces nawlekania dolnej nitki masz zakończony? Otóż nie. Po nawleczeniu górnej nitki, musisz wrócić do dolnej.
Teraz musisz ułożyć nitkę tak, aby ta nie była przytrzaśnięta dolną osłoną. Musi wychodzić pod stopką. W instrukcji obsługi dokładnie opisany został proces “łowienia” dolnej nitki, który pozwala, aby ta znalazła się na odpowiednim miejscu.

Nadal uważasz, że instrukcja obsługi nie jest potrzebna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *