Do czego przydają się noże krążkowe?

Noże krążkowe to temat, który ostatnimi czasy często pojawia się na tapecie. Wielu z Was nie wie co to za produkt, jak również do czego można go używać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w dzisiejszym artykule przedstawimy pokrótce ten produkt.

Noże krążkowe – tradycyjne użycie

Prezentowane akcesoria krawieckie wykorzystuje się najczęściej przy tworzeniu patchworku. Dzięki nożom krążkowym do tej pory mogliście ciąć linie proste lub po delikatnym łuku, dzięki czemu nie musieliście używać żadnych linijek, a kawałki materiału były zawsze proste. Co ważne, szczególnie dla początkujących krawców – kiedy stępi się ostrze, nie musicie kupować nowego noża. Możecie śmiało wymienić ostrze i dalej cieszyć się wypróbowanym przedmiotem.

Akcesoria krawieckie nie tylko do prostych linii

Jak wspomnieliśmy powyżej, do tej pory noże krawieckie wykorzystywane były jedynie do cięcia prostych linii. Obecnie się to zmienia i przy użyciu tego produktu jesteście w stanie wyciąć ząbki, fale, czy jedynie zaznaczyć linię, nie przecinając materiału. Do tego typu zadań służą różne ostrza noża. Chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat? Czytajcie dalej.

Noże krążkowe – standardowe ostrze

Jeżeli zależy Wam jedynie na cięcie w linii prostej małych lub większych elementów, wystarczy, że zaopatrzycie się w ostrze proste, inaczej zwane gładkim. Każda hurtownia materiałów krawieckich powinna mieć taki element. Ostrze to pozwala dokonać precyzyjnego cięcia, jednak nie liczcie na to, że wytniecie nim wspomniane wyżej wzorki. Do tego służą inne elementy noża.

Pozostałe ostrza – potrzebne do fantazyjnych cięć

Każda hurtownia materiałów krawieckich powinna poinformować Was o możliwości zakupu innych elementów do noża krążkowego. Właśnie one pozwolą Wam wycinać fantazyjne wzorki, którymi ozdobicie swoje prace. O czym mowa? Oczywiście o innych rodzajach ostrzy.

Jeżeli chcecie wyciąć ząbki, nie pozostaje Wam nic innego, jak zaopatrzyć się w ostrze ząbkowane. Marzą Wam się fale? Kupcie ostrze faliste. Ciekawym jest również ostrze przerywane, które pozwoli Wam wykonać perforacje na papierze i w materiale. Co ciekawe, wszystkie wymienione ostrza zapobiegają strzępieniu się krojonego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *