Czym się kierować wybierając nici do szycia?

Nici do szycia dla laików niczym się nie różnią. Jeżeli jednak chciałabyś rozpocząć przygodę z szyciem, nawet amatorskim, powinnaś wiedzieć, czym kierować się podczas ich wyboru. Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł pomoże Ci podjąć odpowiednie decyzje.

Zanim wybierzesz – poznaj rodzaje nici do szycia

Każdy sklep krawiecki, jeżeli posiada w swoim asortymencie nici do szycia, powinien podzielić je na odpowiednie kategorie. Jedną z nich jest rodzaj. Idąc do takiego sklepu, zwróć uwagę na surowiec, z jakiego wykonano nici. Podstawowy podział to nici bawełniane, jedwabne, lniane, syntetyczne, z wiskozy oraz mieszane. W zależności od tego co chcesz nimi szyć, sprzedawca powinien dobrać odpowiedni rodzaj.

Sklep krawiecki – sprzedawca powinien Ci podpowiedzieć

Kolejnymi parametrami, o których powinien opowiedzieć Ci sprzedawca są grubość nici do szycia oraz ich wykończenie. To drugie jest niezwykle ważne, bowiem od tego zależy, czy szew będzie widać czy nie. Zwróć zatem uwagę na to czy sprzedawca daje Ci nici matowe, czy np. nabłyszczane. To bardzo ważne.

Hurtownia materiałów krawieckich – nici maszynowe od wyboru do koloru

Każda hurtownia materiałów krawieckich z pewnością posiada nici maszynowe, których swobodnie możesz użyć do szycia. Zanim jednak wybierzesz produkt, zapoznaj się ze szczegółami każdego z dostępnych w sklepie. Musisz bowiem wiedzieć, że tylko odpowiedni dobór nici, jak i rodzaju igły, zapewni Ci należyty szew.

Nie wiesz jak zabrać się za wybór nici? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek. Każda hurtownia materiałów krawieckich powinna je znać, aby udzielić Ci rzetelnych informacji.

Nici maszynowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając nici, powinnaś kierować się szeregiem wytycznych. Oto kilka z nich:

  1. zwróć uwagę na materiał, który będziesz szyć – jego strukturę i grubość. Jeżeli materiał będzie cienki, użyj nici o maksymalnej grubości 120. Materiał grubszy doskonale szyje się nićmi o grubości 80. Jeans lub sztruks możesz zszyć jeszcze grubszą nicią;
  2. typ szwu – jest to niezwykle istotna sprawa. Musisz pomyśleć o tym, czy będzie widoczny w efekcie końcowym czy nie. Jeżeli ma to być ozdobny szew, warto wybrać nici droższe, o jak najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *