Bawełna – co musisz o niej wiedzieć?

Wszyscy mówią, że bawełniane ubrania są najlepsze, bowiem główny ich składnik stworzony został z naturalnych włókien. Skoro trafiłaś na ten artykuł, oznacza to tyle, że jesteś sceptycznie nastawiona do wszelkich rewelacji i sama na własnej skórze musisz przekonać się o ich słuszności. W związku z tym, poniżej przedstawiamy artykuł, który mamy nadzieję, pozwoli Ci bliżej poznać się z bawełną.

Bawełna nierówna bawełnie

Myślałaś, że bawełna jest jedna? Otóż nie! Czy zastanawiałaś się nad tym, dlaczego niektóre bawełniane ubrania są droższe od innych, wykonanych z tego samego materiału? Okazuje się, że na rynku istnieje wiele odmian bawełny, które w handlowym żargonie posiadają swoje odmienne nazwy.

Bawełna, jak się okazuje, wykorzystywana jest nie tylko do produkcji ubrań, możemy ją także spotkać w obrusach, ściereczkach czy dywanikach łazienkowych. Z powodzeniem używa się jej także w innych gałęziach przemysłu, kompletnie niezwiązanych z odzieżą.

Szczegóły dotyczące tkaniny

Właściwości absorpcyjne, które silnie uwidoczniły się w bawełnie, pozwoliły na wykorzystanie je do produkcji materiałów opatrunkowych. Co więcej, materiały na bazie bawełny są bardzo wytrzymałe podczas rozciągania.

Bawełna doskonale wchłania wodę, dzięki czemu w ubraniach wykonanych z tego materiału nigdy nie poczujesz się spocona. Użytkownicy cenią ją również za to, że inaczej niż sztuczne materiały, czy barwniki zawarte w tkaninach – nie uczula.

Bawełniane tekstylia domowe

Zdziwił CIę fakt, że do produkcji wszelkich tekstyliów domowych wykorzystuje się bawełnę? A jednak. Przyglądając się składom, z pewnością zauważysz, że wszelkie obrusy, prześcieradła, ściereczki kuchenne i wiele innych materiałowych elementów, znajdujących się w Twoim domu, posiada w swoim składzie bawełnę.

Czego nie wiesz, a co powinnaś wiedzieć o bawełnie

Zapewne nie zdawałaś sobie sprawy z faktu, bo mało kto o tym wie, że od tysięcy lat, bawełna jest pożywieniem dla zwierząt. Często także wykorzystuje się ją, jako surowiec budowlany. Zastanawiasz się ile lat istnieje bawełna? Badania archeologów pokazują, że produkt ten znany był już w starożytnym Egipcie. Doniesienia te potwierdzają szczątki mumii, które zostały poddane dokładnej analizie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *