ABC szycia

Szycie nie jest takie straszne, jak je opisują

O szyciu słyszeli już starożytni. Pewnie zdajesz sobie sprawę z faktu, że jest to umiejętność znana nie od dziś. Kiedyś uważana za zło konieczne, dziś powraca do łask. Każdy bowiem chce mieć oryginalne rzeczy, których nie znajdzie się w sklepach z odzieżą.

Chciałabyś rozpocząć przygodę z szyciem? Kusi Cię, aby mieć oryginalne ubrania, które każdy będzie podziwiał? Zapoznaj się z naszym artykułem, a opanujesz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci uszyć swoje pierwsze ubranie.

Hand made – wyroby poszukiwane

Jeszcze do niedawna nikt nie spodziewałby się, że własnoręcznie wykonane wyroby będą cieszyły się tak ogromną popularnością. Wydaje Ci się, że nie będziesz potrafiła samodzielnie wykonać prostego szycia, które da Ci nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim unikatowy produkt, którego nikt inny nie będzie miał? Spieszymy Ci donieść, że szycie wbrew pozorom nie jest takie straszne. Musisz być jedynie cierpliwa, skora do pracy i mieć odrobinę zmysłu artystycznego (choć to ostatnie jest najmniej potrzebne, bowiem możesz szyć z wcześniej upatrzonych wykrojów).

Od czego zacząć przygodę z szyciem?

Zanim rzucisz się na głęboką wodę, proponujemy Ci zakup tańszych tkanin, których nie będzie Ci szkoda wyrzucić, jeżeli wykonany projekt nie spełni Twoich oczekiwań. Szycie warto rozpocząć od prostych rzeczy, które nie wymagają wymyślnych ściegów. Zanim jednak przejdziesz do szycia, zaopatrz się w niezbędne akcesoria, które pozwolą to szycie rozpocząć i z powodzeniem zakończyć. Co mamy na myśli? Oczywiście: ostre nożyczki, krawieckie mydełko do kreślenia wzorów na materiale, centymetr krawiecki, szpilki i oczywiście nici w różnych kolorach. Jeżeli jesteś osobą, która ufa swoim umiejętnością, kup również igłę do szycia ręcznego. Jeśli jednak wolisz ufać maszynom, zaopatrz się w odpowiednią, która wyręczy Cię z ręcznego szycia.

Pomysł to podstawa

Zanim zaczniesz cokolwiek tworzyć, zastanów się najpierw co to ma być – maskotka, ubranie czy może firanka do kuchni. Dzięki temu będziesz wiedziała, jakiego materiału potrzebujesz. Pamiętaj, aby wybierać tylko dobre tkaniny, które pozwolą Ci cieszyć się wykonaną rzeczą przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *